avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1415 soluții astăzi
Forum Activitate rizza

Activitate rizza

imi cer scuze dar tot nu inteleg, va fi vandut sau nu imobilu in intregime? Nu inteleg ce a insemnat in viitoru apropiat nu !
deci in concluzie , casa nu va fii vanduta in nici un caz in intregime?!
Buna ,mama fiind coimprumutat a unui credit de nevoi personale si neachitand ratele dupa ce a ramas fara serviciu a inceput executarea silita a cotei de 38% obtinuta din mostenirea dupa decesu bunicii,vreau sa stiu daca se poate vinde imobilu sau doar cota parte a mamei,:( ...38% (nu sa scos din indiviziune adica nu se stie cine are ce si cum) ,am fost la un avocat si mia spus ca nu are cum sa puna intregul imobil in vazare ci cota parte a mamei si sa nu imi fac prea mari griji ca nu va cumpara nimeni 38% dintr-o casa veche si mica ,dupa cateva zile se duce si mama la un avocat cu toate actele plus o noua instiintare de la cartea funciara(nu stiu ce specifica in aceea instiintare ceva de sechestru nu am citito si nici primu avocat) , iar acel avocat ia spus ca va pune intreg imobilu in vanzare la un pret foarte mic . PROBLEMA PE CARE O AM E LEGATA DE BUNICU MEU CARE NU CRED CA AR REZISTA SA I SE VANDA CASA LA CARE A MUNCIT TOATA VIATA. astept un raspus cu nerabdare , vreau sa ma lamuresc pe toate forum-urile imi da impresia ca fiecare are varianta lui ,adica unii spun ca nu se poate vinde alti spun ca da. astept si indrumari