avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1291 soluții astăzi
Forum Activitate gesy

Activitate gesy

Răspuns la discuția contract vanzare cumparare
Nu stiu cum putem face dovada ca tatal nu avea discernamant deoarece toate actele de spiatlizare sunt la acest frate,si nu le arata nimanui. Ne spune ca are contract de V-C pe casa. {casa este bun comun al ambilor sotii}mama inca in viata,iar banii din banca pe care i-a scos sunt banii proveniti de la o mostenire exclusiv din partea mamei mele.{exista acte de la sora mamei mele care ia virat in banca ,cota respectiva}.
Va multumesc
Buna ziua,
Va rog frumos sa ma ajutati cu raspunsul la aceasta intrebare:
Daca tatal meu inainte sa moara ( mama mea inca traieste), i-a semnat un contract de vanzare cumparare fratelui meu, poate fi anulat in vreun fel?
Mentionez ca in ultimele 3 luni acesta a fost grav bolnav (metastaza), noi fiind trei frati.
De asemenea acest frate a retras si toti banii de la banca care erau pe numele tatalui nostru, nu stiu cum a reusit , normal era sa ii revina mamei noastre, insa acest bani au fost retrasi, zice el ca a avut procura lasata de tatal nostru.
Putem intreprinde ceva in acest caz, adica noi cele 2 surori si mama noastra, pentru a imparti egal ceea ce se cuvine?
Nu avem drepturi egale si asupra casei si a banilor de la banca?

Va rog frumos sa ma indrumati ce trebuie sa fac
Multumesc