avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 228 soluții astăzi
Forum Activitate alexpopescu

Activitate alexpopescu

am vazut cateva cazuri pe internet legate de desfiintare locuri de joaca la cererea locatarilor. am vb si cu presedintele de bloc si a fost de acord pentru ca locatarii sa fie consultati in problema desfiintarii locului de joaca
credeti ca aceasta metoda ar fi mai eficace?

multumesc foarte mult de raspuns, voi proceda conform celor mentionate... am depus la ADP o cerere pentru desfiintare a acestui loc de joaca, insa mi s-a raspuns ca locul de joaca a fost construit la cererea locuitorilor, insa nimeni nu a facut o cerere in acest sens.

Va rog sa va continuati ideea la punctul 4) , deoarece nu se vede continuarea mesajului.
Buna ziua,va contactez in legatura cu cateva indicatii cu privire la o procedura legala de desfiintare loc de joaca in Sector 1.
In fata apartamentului in care locuiesc se afla un parc cu loc de joaca situat la aprox 2m de bloc. Zgomotul produs de copii/parinti este infernal si as dori sa stiu unde in lege sunt specificate conditiile de amenajare a unui loc de joaca si daca exista o baza legislativa pentru desfiintarea acestuia.