avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 532 soluții astăzi
Forum Activitate adinaciosescu

Activitate adinaciosescu

Răspuns la discuția Accident si asigurari
Multumesc pentru raspuns.
Mentionez ca tirul era in spatele meu cu aproximativ 200 m,asigurandu-ma in oglinda nu l-am vazut ca era in depasire fiind probabil in unghiul mort.Portiunea de drum era cu regim de 50 km/h,iar portiunea de franare a motocicletei urma vizibila pe sosea a fost de 33 m.
Răspuns la discuția Accident si asigurari
Multumesc.'Vinovatul"daca se poate spune asa sunt eu...am schimbat banda de mers prin intoarcere fara a semnaliza...si am fost lovit in partea de dupa roata din spate de un motociclist care era angajat intr-o depasire a unui tir,fara casca sau echipament de protectie.Mentionez ca are o lovitura minora la cap,o arcada sparta si bratele amandoua rupte,toate necesitand 24 de zile de spitalizare.De asemenea nu vrea sa depuna plangere penala impotriva mea,nici alte pretentii nu are.De asemenea i-am dat asigurarea mea RCA,pentru daunele materiale si spitalizare.
Nu stiu ce consecinte rezulta din acest dosar.
Va multumesc inca o data.
Cu stima

Răspuns la discuția Accident si asigurari
Multumesc.'Vinovatul"daca se poate spune asa sunt eu...am schimbat banda de mers prin intoarcere fara a semnaliza...si am fost lovit in partea de dupa roata din spate de un motociclist care era angajat intr-o depasire a unui tir,fara casca sau echipament de protectie.Mentionez ca are o lovitura minora la cap,o arcada sparta si bratele amandoua rupte,toate necesitand 24 de zile de spitalizare.De asemenea nu vrea sa depuna plangere penala impotriva mea,nici alte pretentii nu are.De asemenea i-am dat asigurarea mea RCA,pentru daunele materiale si spitalizare.
Nu stiu ce consecinte rezulta din acest dosar.
Va multumesc inca o data.
Cu stima
Buna ziua.As dori sa stiu daca asigurarea RCA plateste (acopera ) spitalizarea in cazul vatamarilor corporale din culpa cu 24 de zile de spitalizare si in ce cuantum ?