avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1016 soluții astăzi
Forum Activitate FlorinC26

Activitate FlorinC26

Multumesc pt informatii! Oricum... e greu in Romania sa dovedesti ca ai dreptate.. mai ales daca esti un pusti pt ei, ai sansa purcelului de Craciun:)
Buna ziua! Am si eu unele nelamuriri cu privire la ce mi s-a intamplat recent... Tocmai am fost implicat intr-un accident usor de circulatie, am cerut agentului constatator sa mearga impreuna cu noi, participantii la eveniment, la locul faptei pt a lua in calcul semnele si marcajele existente acolo, a refuzat de prima data(invocand faptul ca e prea cald afara), inca doua dati cand ne-a programat sa mergem a refuzat(o data nu venise la accidente usoare celalalt participant si de cealalta data a invocat ca nu are mijloc de deplasare.. masina mea fiind in service cu roata rupta).. A intocmit PV-ul cu unele greseli (de ex. accidentul a avut loc pe Calea Pantelimon-Dudesti, iar in PV era trecuta Str. Pantelimon...) am refuzat sa semnez deoarece ma consider neindreptatit.Mentionez ca in dosar a fost anchetat si un martor la eveniment care imi sustine declaratia mea cum ca celalalt participant m-a depasit intr-un loc nepermis(in intersectie nedirijata si pe trecere de pietoni)..As vrea sa stiu daca are rost sa ma adresez instantei sau sa cer mutarea dosarului la Udriste ca poate pana la urma sa vina un agent de politie si sa ma lamureasca daca am sau nu dreptate..Multumesc anticipat#-o