avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 596 soluții astăzi
Forum Activitate ioanaiusan

Activitate ioanaiusan

Răspuns la discuția Baza calcul concediu medical
buna
multumesc mult pentru raspunsul dvs.si mie personal mi se pare cel mai corect mod de calcul pt baza concediu medical in aceasta situatie dar am citit pe diverse forum-uri ca perioada in care un salariat este in somaj tehnic nu se ia in calcul pt stabilirea bazei concediului medical si ar trebuie sa ma duc 6 luni in urma fara perioada de somaj tehnic.
Credeti ca e corect acest lucru?
Răspuns la discuția Baza calcul concediu medical
Buna ziua

Va rog sa ma ajutati cu o informatie legata de baza de calcul pt concediu medical. Avem urmatoarea situatie un pic mai neobisnuita si nu stim exact din ce trebuie calculata aceasta baza:
Avem un angajat din data de 27.06.2012 cu un salar brut de incadrare de 3000 ron, care pe luna august se afla in concediu medical toata luna iar situatia lui inainte de angajarea la noi este urmatoarea:
2010 - 26.03.2012 concediu ingrijire copil (indemnizatie 2200 ron),
27.03.2012 - 23.06.2012 - somaj tehnic la vechiul angajator cu o indemnizatie de 75%, respectiv 2500 ron.
Cum calculez in aceasta situatie baza pt concediu medical din luna august 2012?
va multumesc anticipat
Răspuns la discuția calcul concediu medical
buna ziua

va rog mult sa ma ajutati si pe mine cu calculul unei baze pt concediu medical pt ca am o situatie un pic mai deosebita:
am un angajat din data de 27.06.2012 cu un salar brut de incadrare de 3000 ron, care pe luna august se afla in concediu medical toata luna iar situuia lui inainte de angajarea la noi este urmatoarea: 2010 - 26.03.2012 concediu ingrijire copil (indemnizatie 2200 ron), 27.03.2012 - 23.06.2012 - somaj tehnic cu o indemnizatie de 75%, respectiv 2500 ron.
Cum calculez in aceasta situatie baza pt concediu medical?
va multumesc anticipat