avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1531 soluții astăzi
Forum Activitate Amalya29

Activitate Amalya29

Exact despre asta vorbeam....scutirea unei cheltuieli pt un Administrator in conditiile in care...firma de contabilitate face tot ce ar face un Administrator..mi se parea aberant ca intr-o Asociatie de Proprietari sa fie nevoie si de firma de contabilitate si de Administrator(stiu ca Administratorul poate face si situatia financiara, dar e mult mai ok un contract cu o firma de contabilitate)...multumesc.
Multumesc pt raspuns...Presedintele blocului care are contract de mandat...poate suplini si activitatiile gospodarului?
Iti multumesc, dar tot nelamurita sunt...pt ca vechea administratie a functionat 7 ani intr-un cadru in care nu aveam Administrator ..ci o firma de experti contabili care se ocupa cu tot ....fisa 112...revisal...plati catre furnizori...state salarii ...darile la bugetul de stat...liste de plata lunare...in conditiile astea....de ce mai este nevoie si de Administrator?
Buna ziua, pentru o asociatie de proprietari cu 30 de apartamente, avem un presedinte al asociatiei de proprietari, un cenzor si un expert contabil (printr-un contract de prestari servicii) care face tot ce inseamna acte: calcul liste, plati, reg casa, etc. Intrebarea mea este: mai avem nevoie si de un administrator de bloc daca avem acest expert contabil?
Va multumesc foarte mult!