avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Activitate Msil

Activitate Msil

Tatal a dat o palma concubinei. FRATELE MEU NU A LOVIT COPILUL . El nu este violent!
Va multumesc pentru raspunsul dat! Copilul este recunoscut de fratele meu. Credeti ca plingerea la Politie va influenta situatia?
Fratele meu are un copil de 4 ani in urma unei relatii de concubinaj. Copilul l-au avut in Spania dar, in urma cu 2 ani au revenit in tara. Ei locuiesc in tara in apartamentul fratelui, obtinut inaintea relatiei cu concubina. Fratele meu in acesti 2 ani a fost periodic plecat din tara la munca, cu acte legale, si a trimis frumoase sume de bani concubinei pentru casa si copil. De 1 luna a revenit in tara si a aflat ca in timp ce el a fost plecat, concubina si-a gasit un iubit. A parasit domiciliul fratelui, dar a luat si copilul. (pe copil il batea si il ameninta sa nu spuna nimic tatalui si il punea in pericol in escapadele ei cu iubitul- are fratele poze). Cum poate fratele meu sa vada copilul in continuare, daca aceasta nu vrea sa-i lase copilul? Fratele meu i-a dat o palma inainte sa plece, iar aceasta spune ca l-a dat la politie si ca are certificat medico-legal. (ea nu are nimic si in spital nu a stat). Spune ca doreste jumatate din apartamentul fratelui. Ce se poate face?Multumesc anticipat!!!