avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Activitate ranyabv

Activitate ranyabv

Va multumesc pt raspuns...dar nu aveti dreptate in privinta reincarcarii cartelelor pre-pay. Acestea se pot reincarca daca ai cont (ex: la Orange...contul meu). Poti reincarca cu minute sau cu o suma in euro. Pt plata ai mai multe optiuni printre care este si cea de a plati la factura (nu le trebuie cartela sau telefon la smecherasi). Eu am primit raspuns de la politie si anume ca au trimis dosarul la DIICOT. Poate am noroc si ii mai scutura cineva pe acesti nesimtiti....
Buna ziua. In luna iulie a acestui an persoane necunoscute mie si-au incarcat 2 cartele pre-pay folosindu-se de contul meu intr-o retea de telefonie mobila (cu sume frumusele). Plata acestora mi-a revenit in factura personala (eu avand abonament). Mentionez ca NU am divulgat nici o parola personala de mail sau alte conturi! Din momentul in care am fost anuntata prin sms de incarcarea acestor cartele am anuntat firma (de telef) de nevinovatia mea. Intelegere 0!#-o Am denuntat la politie. ASTEPT raspuns. Am ajuns la OPC...nu este problema lor, fiind vorba de frauda #-o. Am incercat la firma respectiva sa suspende plata facturii respective (pe suma in cauza) pana la raspunsul politiei. Mi-au recomandat sa-mi esalonez plata si sa astept eu raspunsul politiei ! (stiu ei de ce). Intrebarea mea este: pot sa-mi reziliez contractul la ei (mai am 1 an si 5 luni) fara a plati taxa de reziliere? Am motive intemeiate sa-i suspectez pe ei de spargerea PAROLELOR...dar fara dovezi....PLATIM.....la toti smecherii..