avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Activitate UNUL2

Activitate UNUL2

Răspuns la discuția Contestatie executare silita ANRP
Buna ziua domnule executor mai am o intrebare la dvs.In citatia care am primit-o de la executor,pentru distribuirea sumei termenul este de 31 luna curenta,adica maine.Nu prea am inteles termenul de trei zile.Daca maine am termen cei de la anrp mai pot contesta?:-/O zi buna
Răspuns la discuția Contestatie executare silita ANRP
Nu stati linistit, daja s-a achitat datoria fata de dvs.
Răspuns la discuția Contestatie executare silita ANRP
Va multumesc mult.
Răspuns la discuția Contestatie executare silita ANRP
ma scuzati nu stiam procedura,stiam de termenul de 15 zile si de contestatia aceasta, dar nu stiam de termenul de 3 zile.Apropo PV-ul este poprire pe venit?Nu am mai auzit termenul acesta.Eu am fost anuntat acum 1 saptamana si ca au intrat banii in contul executorului,daca pana acum nu am primit nimic inseamna ca nu au contestat?Mi-sa spus ca bani ajung pe data de 5-6 noiembrie in contul meu.Am primit o citatie de la executor prin posta sa ma prezint la data cutare...sa ma prezint la sediul dansului la participarea impartirii sumelor.Ceva de genu nu mai stiu exact.Aceasta este procedura?Va multumesc si ma scuzati.
Răspuns la discuția Contestatie executare silita ANRP
Pentru Mama Lui Stefan,inca nu i-am incasat dar sunt in contul executorului,ii tine de ceva timp am inteles ca procedura este de 15 zile.Asta e bine ca au ajuns,ei ii mai tin in cont pt dobanda si abea pe data de 5-6 noiembrie mi-a spus ca imi ajung mie in cont,se fac mai mult de 15 zile,am zis acum ca nu il mai zapacest sa ii primesc si nici sa nu mai aud de ANRP#-o.Eu va multumesc mult celor de pe forum ca am aflat mult mai multe aici decat de la avocati sau executori.
Răspuns la discuția Legea 290/2003 plati
Aveti idee cum pot afla numarul de ordin pe lista de la trezorerie, inafara de executor?Sunt afisate undeva?
Răspuns la discuția Legea 290/2003 plati
Nu stiu ce sa mai cred,am vazut la utilizatorul Tumy, ca s-au facut plati pentru luna mai si ceva din iunie,eu am intrat cu executarea pe 31 mai, daca nu au bagat banii sper sa mai aloce fonduri pana de alegeri.Eu in decembrie am termen la contestatia pentru anularea executariiX-(.Executorul meu nici nu stia daca i-au intrat banii in banca:D ce sa mai zic.Luni o sa revin cu un telefon la executor si ii voi explica,eu mai repede aflu de pe forum cand aloca bani decat de la el=D>
Răspuns la discuția Legea 290/2003 plati
Eu am pusa poprire pe conturile ANRP din 31 mai.Acuma vad ca s-au platit si dosare din IUNIE,cum este posibil ca mie nu mi-sau virat inca banii?:help:Inca nu stiu numarul de ordin luni il aflu,dar daca s-au platit si din iunie ar fi trebuit sa ajunga si la mine.Executorul nu este la birou astazi si sa vad luni ce zice,sper sa nu se faca manarii si in acest sens:hammer:
Sper sa fie doar o neatentie a executorului....de nu mi s-au virat inca banii!
Răspuns la discuția Contestatie executare silita ANRP
Pentru Mama Lui Stefan:Am Hotararea si Decizia data de Prefectura in baza legii 290/2003 acestea fiind ramase definitive si irevocabile in urma mai multor procese cu ANRP.Dar nu am mai continuat nimica in contencios,am tot incercat sa investesc hotararea cu formula executorie si pana la urma executorul mi-a spus ca acestea sunt acte administrative si nu necesita o alta cale judecatoreasca>Spre deosebire de mine mai sunt unele persoane care au dat si in contencios ANRP-ul au si investire etc.Doar ca unele instante nu investesc cu formula executorie aceste acte(normal pe drept)pentru ca ele sunt acte administrative.Dar Hotararea ramasa definitiva si irevocabila pe care o am nu obliga ANRP la plata doar calcularea sumei de prefectura.Aceasta s-a conformat a trimis Hotararea si decizia cu suma calculata si cu aceasta Hotarare(act administrativ)m-am dus la executor.
Răspuns la discuția Legea 290/2003 plati
Pai asta e ca nici eu nu stiu daca mai platesc lunile astea ca am inteles ca nu mai au fonduri am tot sperat ca mai baga,executorul mi-a spus ca in a doua transa intru si eu dar asta nu stiu cand o sa fie,cred ca ma apuca termenul cu contestatia de anulate a executarii facuta de cei de la ANRP:help: