avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1696 soluții astăzi
Forum Activitate Ioan_Stanean

Activitate Ioan_Stanean

In data de 14 august 2012 circuland regulamentar pe un drum national (Cluj-Napoca) am fost lovit de un taximetrist. Taximetristul respectiv avea RCA. In urma costatarii de catre politie si Asigurator a dounelor masinii mele am ajuns cu ea intr-un service "agreat" de asigurator (existand pe lista lor). Service-ul a facut un deviz suplimentar (cerut de catre Asigurator) . Devizul s-a ridicat la suma de 16.500 lei (antecalcul trimis Asiguratorului in data de 17 august 2012). Nici pana acum 10 septembrie 2012 Asiguratorul nu a trimis un raspuns service-ului (indiferent care ar fi fost acesta). Între timp am aflat ca Asiguratorul a dat acceptul unui alt service pe suma de 12.500 lei, spunandu-mi sa ma duc la cei la care au dat acceptul. Ma duc la service-ul in care imi e masina sa o ridic si sa o duc celor carer au primit acceptul. Nu pot sa ridic masina din serviceul care era pt ca ar trebui sa platesc cica toate servviciile de care am "beneficiat" - adica: antecalcul si demontarea pieselor pt o constatare suplimentara (ceruta de Asigurator). Ce ma sfatuiti? Cum sa rezolv problema tinand cont in continuare ca sunt partea pagubita in acel acident.