avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 213 soluții astăzi
Forum Activitate RunHard

Activitate RunHard

Multumesc mult pentru raspunsul complet oferit si implicit pentru marele ajutor acordat.
Voi proceda intocmai, nevoia de bani fiind marita in perioada care va veni odata cu aparitia copilului voi continua cu jobul si imi voi depune actele pentru stimulentul de insertie la momentul oportun.In acest fel si mama poate aduce venituri in casa dupa incetarea perioadei de alaptare.
Multa consideratie pentru activitatea prestata,
Spor in toate!
multumesc frumos, o noapte buna va doresc!
Buna seara,
ma bazez pe amabilitatea dvs. de-a ma lamuri cu urmatoarea problema:
- logodnica mea este insarcinata in 6 saptamani, urmeaza o scoala postliceala la zi acreditata de Ministerul Educatiei, pana acum a avut intrerupere in campul muncii (a lucrat in strainatate fara contract) si acum se afla la inceputul primului an de studii.
Se tine cont exact ca la angajare, trebuie sa urmze fara intrerupere scoala sau sa fie in al doilea an de studii (adica aceasi vechime ca in munca de 1 an) ca sa poata beneficia de indemnizatie?
Daca raspunsul dvs. este pozitiv la intrebarea precedenta si nu poate beneficia de ravnita indemnizatie, daca ne casatorim...eu am vechime in munca de peste 3 ani, pot beneficia eu de indemnizatie?
Multumiri anticipate pentru raspunsuri!