avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1128 soluții astăzi
Forum Activitate ViewTechnologies

Activitate ViewTechnologies

Ma puteti ajuta cu un raspuns si pentru a 2 a intrebare..
Multumesc mult pentru timpul acordat,
O zi frumoasa!
Da, intr adevar "cat mai bine" ma intereseaza sa fie totul.Am un contabil autorizat care ma va ajuta si mi va face documentatia necesara.Ma interesa doar daca trebuie sa l si angajez pentru a fi totul in regula, sa respect legea mai exact.Deci actele respective vor fi in regula, iar momentan daca am 3-4 facturi intr un trimestru.Sunt la inceput, pe parcurs daca se vor inmulti facturile vedem.
Va multumesc mult pentru raspuns.Imi faceam probleme cu contabilul.
Eu cand am infintat firma am optat pentru depunerea actelor aferente trimestrial dar am inteles ca daca voi face import de marfa voi fi trecut automat pe depunere lunara.Momentan am furnizorii din tara dar intentionez sa si import.Ma puteti ajuta cu un raspuns?
Buna ziua,
Am deschis de curand un SRL care isi desfasoara activitatea doar online.Cu scuzele de rigoare daca nu am incadrat bine subiectul, desi am tot cautat dar n am gasit un raspuns satisfacator, va intreb: Luna viitoare va trebui sa platesc TVA ul si sa depun actele aferente, pentru asta trebuie sa am un contabil angajat? Eu, ca unic asociat si administrator al firmei nu am studii superioare de contabilitate. Am un prieten, contabil care m ar putea ajuta, dar care ar putea fi norma minima cu care poate fi angajat? in cazul in care trebuie sa am un contabil angajat.
Multumesc anticipat