avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Activitate foarteaspru

Activitate foarteaspru

Răspuns la discuția Furt din greseala din supermarket
Atunci am luat si unghiera,dar din greseala am bagato in buzunar,am inteles sa platesc de 10 ori valoarea produsului dar nu am primit niciun bon sau factura pt acei bani...asta ma intrigat,si cred ca acei bani au ajuns in buzunarul la acei agenti de paza...
Răspuns la discuția Furt din greseala din supermarket
Mai ales ca am inregistrare pe telefon cand le dau banii si toata discutia cu ei.Aici nu este vorba de bani dar cum am mai zis nu imi plac spagarii...Pai acum ce consecinte ar putea sa mai fie impotriva mea?Daca era atunci pe loc trebuia facuta plangerea impotriva mea...
Răspuns la discuția Furt din greseala din supermarket
Multumesc pentru raspuns...Pai si de ce nu am primit chitanta.Si de ce mi sa luat de 10 ori valoarea produsului.Ce as putea sa le fac legal?Daca intrau in contul firmei firma nu trebuie sa elibereze o chitanta.
Astazi mi sa intamplat un lucru foarte jenant chiar daca nu a fost intentionat.Am fost la cumparaturi la Carrefour si printre alte produse cumparate de mine sa aflat si o unghiera de 10 lei.Am facut si alte cumparaturi si am mers spre casa.Am pus produsele pe masa am achitat si cand sa ies cu plasele a venit unul de la paza si sa l urmez sa faca un control.Am crezut ca asa or face acum astia de la Carrefour.Am intrat intr-o camare a scos tot din plase si ma pus sa scot tot din buzunare...si cand ce sa vezi celebra unghiera de 10 lei era in buzunar.Ma apucat o rusine...Dar acum vine problema:Ma pus sa platesc acel produs de 10 ori valoarea lui ca altfel suna la politie...Eu atunci cum eram zapacit am acceptat sa platesc de 10 ori valoarea lui si acum imi pare rau...Mai rau este ca nu am primit nicio chitanta pentru suma aia,si ce imi pare rau este ca acei bani a intrat in buzunarele lor.Mar interesa daca stie cineva ce le pot face legal,sau o metoda sa-i invat minte sa numai ia spagi.Mai bine le ziceam sa cheme politia ca nu suport oamenii spagari.Eu am crezut ca este o regula a magazinului,apoi mi am dat eu seama ca nu are cum treaba asta sa fie ceva legal.
Va multumesc anticipat si sper sa primesc un raspuns cat mai rapid.