avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Activitate luisa_tecuceanu

Activitate luisa_tecuceanu

multumesc,nu am primit citatia cu confirmare de primire!multumesc inca o data
asta ce inseamna ?ce-i drept eu m-am trezit direct cu citatia la cutiuta posta,NU AM FOST INFORMATA PANA ACUM .
buna seara!este prima oara cand primesc o Citatie si sa recunosc, m-am speriat destul de tare, in data de 30.04.2009 ,data la care, culmea imi expirase asigurarea auto obligatorie si data in care m-am incapatanat sa merg cu masina la serviciu,gandindu-ma ca NU are ce sa mi se intample chiar in ziua aia #-o (urma in dupa-amiaza zilei respective sa-mi platesc asig. obligatorie),cert e ca in ziua aia am ,,proptit'' masina ,conducatorul masinii avariate nu a fost ,,dragut'' sa declaram accidentul in ziua in care imi intra mie in vigoare noua asigurare ,in fine am mers la politie ,am declarat accidentul,mi-am recunoscut vina #-o(politistul de acolo m-a pus sa-mi platesc asigurarea ca sa nu-mi dea amenda,am mers si am platit).Atunci eu am fost fooooarte amabila si i-am dat conducatorului auto avariat suma de 1000 de lei pentru reparatia masinii lui ( avea bara crapata) intocmind o hartie cu 2 martori in care el se angaja sa-si repare masina cu banii de la mine si sa NU apeleze la casco al lui. Acum dupa 3 ani, primesc aceasta citatie in care allianz tiriac ma da in judecata pentru ca ,,prietenul meu'' si-a bagat in buzunar banii de la mine si si-a reparat masina pe casco al lui.Eu hartia aia in care el semna ca a primit banii aia NU O MAI AM!ce sa fac ?suma pe care o datorez este de 3214 lei + cheluieli de judecata ,cat imi pot retine din salariu si pe ce perioada o sa se intinda intreg procesul?si la ce suma este posibil sa se ridice cu tot cu cheltuieli de judecata?#-o