avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 929 soluții astăzi
Forum Activitate vickyflorin

Activitate vickyflorin

Buna ziua tuturor! Am avut un accident minor (doar pagube materiale) si dupa deschiderea dosarului de dauna (prin RCA-ul celui vinovat) avizat de inspectorul de asigurari am fost la un service care nu are contract cu aceea firma de asigurari, si care mi-a emis o factura de avans pe numele meu, factura pe care am prezentat-o la asigurari. Service-ul mi-a spus ca nu va repara autoturismul decat daca se va plati factura. Dupa mai multe discutii, reclamatii si nervi irositi ( 21 zile), asiguratorii au depus in contul service-ului banii de factura. Acum eu nu mai vreau sa repar autoturismul la acel service!!! Pot recupera banii de pe factura? tinand contde faptul ca eu sunt beneficiarul reparatiilor (banilor aferenti reparatiilor) insa autoturismul nu a fost reparat si nici nu s-au achizitionat piese-doar s-a eliberat deviz estimativ al repartaiilor si factura de avans pe numele meu de catre service ? Care este temeiul in care as putea sa oblig service-ul sa imi restituie banii? Am nevoie urgenta de un raspuns Va multumesc! Cu stima F.S