avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 645 soluții astăzi
Forum Activitate carmenbr

Activitate carmenbr

:( maine merge in instanta pt.. prelungirea duratei arestării preventive dispuse în cursul urmăririi penale (art. 156 şi următoarele C.p.p.)

Ce inseamna mai exact acest articol 156 ?
Da sant constienta ca el in situatia in care e nu se mai poate angaja curand..macar sa fie acasa sa stea cu copilu avand doar 3 luni nu am la ce cresa sau camin sal duc si eventual sa ma angajez eu..Va multumesc din suflet pentru raspunsuri
Pai tocmai l-am platit si nu vreau sa angajez alt avocat..cel putin nu acum..o sa astept sa vad ce se intampla sper sai dea drumul sa se judece in stare de libertate daca e posibil...Se tine cont cumva ca are copil mic de 3 luni si era singuru care intretinea familia?
multumesc frumos pt raspunsuri
Nu sa schimbat nimic in acel dosar din cate stiu sa stabilit prejudiciu si sant retinuti toti cei care au fost inplicati..inca o intrebare va rog Daca mandatul expira pe data de 5 octombrie, cu cate zile inainte se poate afla daca se da prelungire la mandat?
Multumesc frumos pt raspuns
Sotul meu e cercetat pt conplicitate la delapidare si luare de mita...el a fost paznic la o firma privata si si de acolo sa furat ceva .Cand ia prins el a dat declaratie si a recunoscut fapta in prezenta unui avocat si pe perioada cercetarilor ia fost emis mandat de 29 de zile..acum pe 5 ar trebui sa expire mandatul..in toata perioada asta pe el nu ia mai audiat nimeni si nu i sa mai luat nici o declaratie..acum avocatul la sfatuit sasi schimbe declaratia ca altfel cica ii prelungeste mandatul..Se poate intampla asta daca nusi schimba declaratia? Lam intrbat pe avocat cum sa scapam de acuzatia de luare de mita si mia zis ca nu se poate.. ca eu din cate am auzit se aplica luarea de mita in cazul functionarilor publici si la el nui cazul ca el era la firma privata..sotul meu nu are nici o fapta anterioara nici macar o amenda nu a luat in viata lui are cazierul curat..acum eu nu stiu ca avocatul nostru ma cam speriat cand mia zis ca o sai dea 5 ani si nici sa nu ma gandesc ca scapa cu suspendare..Ce pot face? Sa schimb avocatul?