avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Activitate artimon

Activitate artimon

Bună ziua , as dori să știu dacă e normal ca pentru ridicarea gunoiului menajer să plătesc preț întreg și pentru locația din buletin și pentru casa de vacanta unde de fapt stau 2 luni pe an !Mulțumesc
In ce conditii se poate sterge cazierul fiscal?
Discuție acte
Buna ziua.
Peste cateva zile imi expira valabilitatea carnetului de conducere auto.
De unde pot obtine fisa medicala ?
Va multumesc.
Răspuns la discuția Legea31/1990
Buna ziua,
Va rog respectuos a-mi da un raspuns la intrbarea pusa in discutie Duminica 12-03-2017.
Va multumesc.
O zi buna.
Răspuns la discuția Legea31/1990
Societatea s-a privatizat in baza H.G. 88/1997
Răspuns la discuția Legea31/1990
In sedinta anterioara AGA( adunarea generala a asociatilor), ( adunare constitutiva) s-a votat in mod secret cei 5 membrii ai C.A. din 9 propusi.Asociatia a fost declarata INCHISA, s-au depus actele necesare la registru comertului s-a intocmit registru actionarilor.Asociatul ( majoritar) ce detine 40% din actiuni nu a fost ales in C.A.,neintrunind numarul de voturi necesar.Vazandu-se in afara C.A. vrea sa convoace din nou o AGA.si sa propuna un C.A. sa fie format din 3 membrii si bine inteles sa fie si el ales.
Acest demers al lui e legal ?
In acest contex am dorit sa stim care sunt conditiile de excludere ,de sanctionare a persoanei care perturba in mod vadit activitatea C.A.Mai mult foloseste in interes personal active ale societatii fara acordul asociatiei -motivand ca fiind majoritar are acest drept.
Multumesc.
O zi buna.
Cu mult respect
Artimon Botan
Discuție Legea31/1990
Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti daca un actionar majoritar(40 %) solicita convocarea AGA prin care vrea sa anuleze hotararea AGA anterioara( adunare la care a participat si el) solicitand ca,consiliul de administratie sa fie format din 3 membrii si nu din 5 membrii cat a fost aprobat in unanimitate in adunare.
- In ce conditii poate fi exclus din asociatie un actionar ?
Va multumesc.
O seara buna.
Cu mult respect
Artimon Botan

Răspuns la discuția Vot in AGA
Multumesc mult.
O zi buna.
Artimon Botan
Răspuns la discuția Vot in AGA
Buna seara,
Daca 2 membrii din consiliu de adminstratie ( din 5 membrii) solicita convocarea AGA presedintele consiliului de administratie e obligat sa convoace AGA ?
Cu respect
Artimon Botan
Răspuns la discuția Vot in AGA
Multumesc,
O seara Buna.
Cu respect Artimon Botan