avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 933 soluții astăzi
Forum Activitate tinatina2

Activitate tinatina2

Fara aia prinsi m-as indoi ..., adica complicitatea si instigarea este cel mai greu de demonstrat, din aceasta cauza "capiii lumii" interlope nu pre ajung sa fie "inchisi" pt. crimele/infractiunile pe care le comandata.

Chiar daca ar fi pe bune, baiatul din USA poate zice "eu i-am zis sa-l bata nicidecum sa-l omoare" iar daca pt. lovire si alte violente nu exista "tentativa" deoarece nu s-ar putea aproxima nr. de ingrijiri medicale pot fi chiar 0 ... nu stiu.

Nu am intalnit nici o speta.

Cu alte cuvinte, dupa ce si-au primit portia de la prim procuror pt. ca omul a fost achitat, nu cred ca se risca ei si a doua oara.


In noul cod penal va fi infractiunea de "inducere in eroare a organelor judiciare" momentan ea nu exista... si nici nu cred ca cineva se va chinui pe infractiunea de fals, pt. ca nici fals in declaratii nu cred ca e. Politia/Parchetul trebuia sa stranga si alte probe, de multe ori altcineva i-a vina asupra lui... totusi , de la cine cunoastea micile detalii? cine i le-a zis?

PS: acuma daca chiar vrea sa se razbune, poate ;) zice ca l-au hartuit, lovit si amenintat la politie si i-au luat o declaratie pe care nu ar fi dat-o in "conditii normale". Zice doar ca i s-a luat declaratia sub imperiul unui imense emotii create de catre amenintarile celor din jur...etc...

totusi cine i-a dat detaliile faptei?