avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1048 soluții astăzi
Forum Activitate danyv_1970

Activitate danyv_1970

Nu se foloseste nimeni de niciun ban, stai linistit...adica e ditamai compania, ii vad peste tot si toti cunoscutii mei care platesc la ei sunt multumiti si cred ca serviciile sunt foarte serioase si profi. Platesc prin paypointuri de cativa ani (am stat si in Anglia si acolo i-am folosit prima data...marturisesc ca si eu am avut ceva retineri, dar acolo chiar ca ii gasesti la tot pasul si nu ai cum sa nu capeti incredere) si nu am avut nicio problema. Era mai simplu sa te prezinti cu chitanta la respectivul furnizor ca sa le poti demonstra plata, sau daca nu, sa suni la ei si sa le oferi detaliile de pe chitanta eliberata de aparat. Daca, de ex.,ai efectuat plata cu 4 zile inainte de termenul scadent, data respectiva este recunoscuta ca data a platii de catre furnizorul respectiv... I s-a intamplat fratelui meu si am sunat eu personal la furnizor ...pentru ca stiam ca eu nu am avut astfel de probleme si mi-au confirmat cele spuse mai sus. Exista situatii si situatii, nu inteleg de ce au afirmat asa ceva cei de la furnizor si ce interese aveau...insa banca ia comision si te mai si deplasezi pana la ea...asa te duci frumos la coltul strazii si rezolvi mai repede, le platesti pe toate odata, mai cumperi si una-alta... :)