avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1800 soluții astăzi
Forum Activitate Plagadeath

Activitate Plagadeath

Răspuns la discuția somaj
Asa mi s-a recomandat si mie de catre un avocat, sa primesc justificare in scris de ce nu am dreptate. Asta este si recomandarea mea, solictati in scris de la AJOFM de ce nu sunteti indreptatiti sa primiti indemnizatia de somaj
Răspuns la discuția somaj
Da, m-am lovit astazi de acelasi raspuns cand am fost, nu pot primi pentru ca am terminat medicina si prin traditie cei de la medicina nu au primit la mine in judet, nefiind cazul altor judete
Răspuns la discuția somaj
Asta este defapt miza finala, nu vor sa acorde aceasta prima de instalare, deci trebuie clarificat de urgenta acest aspect
Răspuns la discuția Somaj pentru absolventi Medicina
Am trimis aceasta petitie, astept raspuns. Cand il am, o sa postez. Am inca o intrebare, care este forul superior AJOFM-ului si unde pot depude o reclamatie?
Răspuns la discuția Somaj pentru absolventi Medicina
Am aceeasi problema. Sunt din judetul Arges si mi s-a spus politicos ca nu pot primi somaj daca sustin si promovez examenul de rezidentiat. Ceea ce nu gasesc logic este ca daca promovez examenul de rezidentiat la 25 noiembrie, eu tot nu sunt angajat, tot nu sunt student al unei forme de invatamant superior si in concluzie nu realizez niciun venit deoarece nu sunt incradrat in campul muncii sau cursant al unei forme de invatamant superior. Cu ce drept imi este refuzat aceasta facilitate? Am citit cu atentie legea 76 si nu ma regasesc ad literam ca si absolvent de facultate de mecina acolo, cum mi s-a spus politicos de catre angajatele anofm-ului. Din moment ce doar interpreteaza legea dansele in detrimentul meu, gasesc inacceptabil acest lucru si imi rezerv dreptul de a face o sesizare superiorilor sau organelor abilitate.
Din sesiunea septembrie 2012 pana la 1 ianuarie 2013 in cazul in care promovez examenul si imi obtin un loc de munca sunt somer. Daca cineva ma poate contrazice in cele afirmate, poate sa o faca dar sa foloseasca argumente logice pentru ca nu sunt utilizator de sapa cum cred angajatele anofm