avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1752 soluții astăzi
Forum Activitate ingeconomist

Activitate ingeconomist

Mi se stinge curentul des si cateodata aproape o zi intreaga si nu am apa si frigiderul pe caldura asta dezghetat nu e prea comod nu mai vorbesc noapte cu lumanari.
Unde pot face o reclamatie ca au de facut remedieri anuntate desi foarte des nu sunt anuntate nici pe site si alta problema tin peste cat zic ca tine remediere inca 4-5 ore de foarte multe ori peste 9 ore e inuman. Ce pot face?
Buna ziua,
Am un vecin care da muzica atat de tare cat o aud la mine in casa desi stau la casa si el sta la casa, nu mai vorbesc ca se aude in curte si in fiecare zi . Am termopane si tot se aude cu geamurile inchise.
Ce lege precizeaza cati decibeli se pot auzi la mine in casa, curte?
Cine mi poate masura decibelii?
Unde ma duc sa ma plang ?
Vreau sa fac o plangere cu toate legile si art, aliniatele pentru politistii care nu stiu legea si nu isi fac datoria

Noaptea o da parca mai incet dar tot o aud in casa. Am sunat la politie si nimic mi a dat un nr de telefon de unde apartin astia nu vor sa imi ia plangerea si tot asa. Tipul e politist comunitar sui crede ca are multe drepturi . Am vrut sa ne facem gard au sarit cu topoarele ca noi nu vrem sa i vedem oricum o dai cu ei nu se poate. Am dat si noi muzica tare dar nimic o dau mai incet cand e muzica mea si cand o sting o dat si mai tare ca inainte.I am zis o data sa dea muzica incet si ne a luat la injuraturi ca el cand e beat da muzica tare. Nu mai stiu ce sa facem tot ce vreau e sa ma mut dar nu e corect sa plec pt un politist comunitar isi face de cap. In casa cu geamurile inchise aud si bate si corpul meu in ritmul tobelor de la muzica lui, ca la discoteca si pune muzica ' fac ce vreau la mine in casa'