avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 794 soluții astăzi
Forum Activitate abytzor

Activitate abytzor

Buna ziua!
Nu am mai avut niciun fel de problema cu legea pana acum! Nu am nimic la cazier, carnetul in am de 4 ani si ceva, timp in care nu am fost implicat in niciun fel de eveniment rutier. Sunt curat cum s-ar spune...
Exista posibilitatea de a primii doar o amenda + puncte + suspendarea carnetului?

Va multumesc!
In ce mai rau caz la ce as putea sa ma astept?

Va multumesc!
Buna ziua!
Trimiterea mea in judecata de catre cine? Cei pagubiti numai au pretentii de niciun fel...
Buna ziua!
As dorii daca se poate sa imi spuneti si mie la ce ar trebui sa ma astept....
Acum cateva zile, pe la miezul noptii conducand masina , din neatentie am intrat in alta masina, aceasta din urma mai lovind alte 2 masini. Toate cele 3 masini erau parcate.
Tin sa va precizez ca dupa ce a venit politia, si mi-a pus aparatul etilotest acesta a indicat valoarea de 0.45% (bausem doar un pahar de vin la masa...). Am fost dus la IML pentru a mii se recolta probe de sange apoi au fost intocmite toate declaratiile.
La ce sanctiune as putea sa ma astept? Tin sa precizez ca am achitat deja toate daunele celor implicati in accident si acestia din urma au scris un acord in care ei nu se mai considera parte civila in acest caz!!!

Va multumesc!