avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Activitate laur_s_2005

Activitate laur_s_2005

Răspuns la discuția 2 firme cu acelasi punct de lucru
mai am o intrebare , daca nu deranjez. ce avize mai am nevoie pentru functionare?
am inteles ca este nevoie si de un aviz, ceva legat de psi.
Răspuns la discuția cod caen 8299
va multumesc pentru raspunsuri, acum m-am lamurit
Discuție cod caen 8299
Am infintat de curand o firma prin care vreau sa desfasor activitate de " birou acte auto" (contract de vanzare cumparare, fise inmatriculare etc.) si de la registrul comertului au trecut pe certificat codul 8299. din cate am citit pe internet eu am gasit ceva cu 8219 si as dori sa stiu daca este aceeasi treaba , sau de care cod am eu nevoie pentru acte auto.
Răspuns la discuția 2 firme cu acelasi punct de lucru
nu doresc decat sa fac totul conform legilor sa nu am probleme , sa nu primesc amenzi din punctul acesta de vedere.
Răspuns la discuția 2 firme cu acelasi punct de lucru
va multumesc pentru lamuriri.
mentionez ca firma care este deja acolo are contract de inchiriere cu proprietarul sa deduca cheltuielile.
pe mine nu ma intereseaza sa deduc nimic, doar sa pot sa desfasor activitate in acel spatiu.
Spatiu este destul de mare,sunt 3 birouri (mese pentru calculator, imprimante) si mai are in spate o mica bucatarie si toaleta.
pot sa aiba 2 firme acelasi punct de lucru?spatiul este la parterul unui bloc unde au fost 2 camere iar acum nu mai sunt despartite . firma care are deja activitate este un broker de asigurare si vrem sa mai adaugam si acte auto (contract de vanzare cumparare, etc.).