avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 724 soluții astăzi
Forum Activitate didirha

Activitate didirha

Discuție Succesiune
Buna ziua!Mama a murit acum 5 ani iar tata s-a recasatorit,eu am 20 de ani impliniti acum.Tata vrea sa vanda casa iar eu nu sunt de acord,ce drepturi am eu?
Răspuns la discuția Furt din magazin
Buna!am primit raspuns de la parchet in legatura cu cazul meu,si a propus procurorul neinceperea penala sub aspectul savarsirii infractiunii de furt calificat prev de art 208 alin 1 si art 209 alin 1 lit e si g si aplicarea unei sanctiuni cu caracter administrativ in cuantum de 300 lei.Deci eu am primit amenda de 300 lei sa inteleg?dar nu scrie unde o pot plati,imi poate spune cineva unde pot plati ?multumesc
Răspuns la discuția Furt din magazin
Si unde trebuie sa ma prezint cu adeverinta de munca?merg eu la politie si ce sa intreb?au trecut 3 sapt si inca nu m-au citat sa merg sa mai dau o declaratie,si totusi nu inteleg pt ce sa mai dau inca o declaratie ?nu e destul una?

Răspuns la discuția Furt din magazin
Ma ajuta la ceva daca depun adeverinta de la locul de munca?Si unde sa le depun?Alte acte cum ar fi?
Răspuns la discuția Furt din magazin
prejudiciul este de 343 lei
Răspuns la discuția Furt din magazin
Si pt ce necesita inca o declaratie daca am deja una?
Răspuns la discuția Furt din magazin
Asa mi-a spus domnul de la politie care mi-a luat declaratia ca ma incradrez in Art.18'1!Mi-a mai spus ca nu o sa primesc nici o amenda,doar ca o sa mai fiu chemata la ei sa mai dau o declaratie,asta nu inteleg: pt ce anume sa mai dau inca o declaratie?
Daca primesc amenda administrativa ar fi in valoare de cat?
Buna! pt furt din magazin mi s-a aplicat art.18 indice 1,am dat declaratie la politie,au spus ca o sa ma sune sa mai dau inca o declaratie si nu inteleg pt ce anume,o sa-mi aplice o amenda?sau ce urmeaza?