avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 792 soluții astăzi
Forum Activitate Fortuna1

Activitate Fortuna1

Răspuns la discuția Divort
Va multumesc mult!
Răspuns la discuția Divort
Va multumesc!As mai avea o ultima intrebare.Daca el nu se prezinta in instanta se va realiza divortul si copilul va fi incredintat mamei?
Răspuns la discuția Divort
dar daca isi face flotanta pe judetul hunedoara nu poate depune actele aici?sau nu ar avea nici o alta solutie ca sa nu mai mearga de atatea ori in bihor?
Discuție Divort
Buna seara...am si eu o intrebare.Cumnata mea este casatorita si sotul ei locuieste in Spania si are un serviciu stabil cu carte de munca.Au impreuna un baietel de 4 ani.Din mai multe motive s-au despartit si ea s-a intors in tara si vrea sa bage la divort.Cumnata mea are domiciliul pe buletin in judetul sotului care are o casa in Bihor dar ea locuieste acum la parinti in Hunedoara.Intrebarea mea este acea daca ea poate sa depuna actele pentru divort in lipsa sotului si in judetul in care sta ea sau trebuie sa mearga in judetul Bihor unde are domiciliul de pe buletin.Va multumesc.:D
Răspuns la discuția Pensie alimentara
va multumesc!
Buna seara...in luna aprilie am implinit varsta de 18 ani,iar in luna iunie am terminat liceul...in luna iulie m-am incris la o scoala posliceala sanitara si in luna octombrie am inceput cursurile.Parintii mei sunt divortati din anul 1997,iar eu am fost incredintata spre crestere si educare mamei mele.Tatal meu pe toata aceasta perioada mi-a pus pensia alimentara cam cand a vrut el...iar saptamana trecuta am facut o plangere pentru abandon de familie deoarece nu mi-a pus pensiia pe lunile ianuarie,aprilie,iunie,iulie,august,septembrie si octombrie.El sustine faptul ca deoarece am implinit 18 ani in lina aprilie..el mai trebuia sa imi trimita pensia pe luna mai si iunie pana la terminarea liceului...si pe timpul vacantei de vara nu trebuie sa imi plateasca pensia...doar din timpul inceperii scoli postliceale.Va rog frumos sa ma lamuriti ca sa stiu daca trebuie sa imi schimb declaratia si sa scot lunile de vacanta..lucru care mi se pare cam ciudat deoarece in ani trecuti am primit pensia in timpul vacantei de vara.Tatal meu nu m-a cautat niciodata, dar acum s-a trezit sa ma sune sa imi faca scandal ca actele depuse de mine la dosar nu bat cu ale lui.Va multumesc!:D