avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 835 soluții astăzi
Forum Activitate ade_adelina

Activitate ade_adelina

Am fost la banca,nimeni nu stia ce s-a intamplat.
A spus consilierul ca acum se aplica un comision de 25 de lei pe an si 30 de lei pe luna pentru neplata la timp si asa a ajuns 490 lei din 04.2008 de cand avem ultimul extras cu 0 pana in 01.2009 cand a fost dat la firma de recuperare dar , pe contractul semnat e trecut asa: comision anual al cardului 12.5 lei pe an si 5% pentru nerambursarea sumei minime lunare.
Am cerut extras de cont din 2006 pana in 2009.
Ceva nu e clar,nu au ei dreptul sa imi aplice comisoanele de azi pentru 2008 fara nici o instiintare.
In plus, pe 2008 a fost platit comisionul anual cand am platit toata suma datorata si in ianuarie 2009 deja am fost dati la recuperatori. Ceva foarte foarte ciudat.
Da,le avem. Ceva nu e in regula. Doamna a spus ca nu am platit din 2006 200 de lei dar nu e asa. Avem chitanta din 2008 cand am platit tot.
La banca au spus ca ei nu mai au ce face deoarece dosarul a fost dat la aceasta firma.
Sper sa rezolvam.
Va multumesc
Buna ziua ,

Mama mea a luat in 2006 un calculator in rate pe 5 ani.
In 2008 a platit integral restul sumei datorate. Nu a folosit cardul niciodata,intotdeauna platea la ghiseu.
Astazi,dupa 5 ani a fost sunata de la o firma de recuperari ca datoram 900 de lei pentru ca nu s-a inchis contul si cardul. Cardul nu a fost folosit niciodata si a expirat in 01.2008, inainte de plata totala.
Ultimele 4 extrase de cont sunt cu minima de plata 0.

Ce putem face?

Va multumesc frumos
Discuție Actiuni
Buna ziua,

Stie cineva care e pretul pe actiune la Napolact?(macar aproximativ)

Va multumesc