avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1033 soluții astăzi
Forum Activitate kinga1marc

Activitate kinga1marc

Răspuns la discuția Concediu de maternitate + CCC
Va multumesc pentru tot.
Răspuns la discuția Concediu de maternitate + CCC
Va multumesc pentru raspuns ,nu am inteles daca am contract de 4 ore cu salar de 400 de ron beneficiez de acei 600 de lei adica 75 la suta din salar plus alocatia 2 milioane?Multa lume ma informeaza gresit cum ca daca am contract de 4 ore trebuie sa lucrez 2 ani ca sa pot beneficia . Din salar de 400 de ron cati bani as beneficia mai putin de 600 de ron?Si as dori sa va mai intreb ceva,am o pretenuta care o nascut de 4 luni si nu stie bani cadou pentru nastere se mai dau si daca se mai dau unde ar trebui sa apeleze?
Va multumesc pentru informare si scuzatimi insistenta.
Buna ziua,as avea si eu o intrebare sunt angajata la o firma si sunt incadrata cu contract de 4 ore dupa cat timp as beneficia de maternitate de paternitate?am inteles ca dupa 3 luni de munca as putea ramane insarcinata si pana in ziua nasteri copilului sa am un an .Da nu stiu daca am contract de 4 ore dupa cat timp as beneficia .As beneficia dupa 2 ani de munca cu contract de 4 ore sau dupa 3 luni as putea incerca sa raman insarcinata ?V a rog din suflet sa imi raspundeti la intrebari Va multumesc