avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Activitate tudormario

Activitate tudormario

multumesc mult
In cat timp se redacteaza o decizie de recurs?Care este procedura de ridicare a deiziei?
multumesc frumos de ajutor:)))))))))M-am descurcat si singura:))))))))))))))
buna dimineata.Am nevoie de un raspuns rapid,multumesc.pe 27 noiembrie ,eu si vecinul meu suntem citati pentru recurs,in revendicare imobiliara.Eu am acte autentice,vecinul meu are cumparare cu chitanta de mana.Procesul a fost castigat de noi,reclamantii neavand calitate procesuala activa,adica:nu au titlu de proprietate,nu au dovedit ca sunt proprietarii terenului revendicat.Problema mea e urmatoarea:vecinul meu a depus la dosar un inscris pe care l-a considerat valabil(chitanta de vanzare cumparare),care de fapt este un fals grosolan.Reclamantii l-au chemat la politie si vor sa se foloseasca de inscrisul nevalabil.Se poate cere o alta data pentru recurs pana la clarificarea problemei,asa incat noi sa nu depunem intampinare(mi-as dori sa nu cunoasca ce am scris in intampinare)?Sunt sigura ca vecinul e nevinovat,are rol fiscal la zi,fiica mostenitoare si fratele ei ,au istoricul de rol in regula.Multumesc mult.:(( PS-fiica mostenitoare si fratele sunt cei care au vandut imobilul.....