Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... recurs,revendicare imobiliara cu inscris sub semnatura ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

recurs,revendicare imobiliara cu inscris sub semnatura privata

buna dimineata.Am nevoie de un raspuns rapid,multumesc.pe 27 noiembrie ,eu si vecinul meu suntem citati pentru recurs,in revendicare imobiliara.Eu am acte autentice,vecinul meu are cumparare cu chitanta de mana.Procesul a fost castigat de noi,reclamantii neavand calitate procesuala activa,adica:nu au titlu de proprietate,nu au dovedit ca sunt proprietarii terenului revendicat.Problema mea e urmatoarea:vecinul meu a depus la dosar un inscris pe care l-a considerat valabil(chitanta de vanzare cumparare),care de fapt este un fals grosolan.Reclamantii l-au chemat la politie si vor sa se foloseasca de inscrisul nevalabil.Se poate cere o alta data pentru recurs pana la clarificarea problemei,asa incat noi sa nu depunem intampinare(mi-as dori sa nu cunoasca ce am scris in intampinare)?Sunt sigura ca vecinul e nevinovat,are rol fiscal la zi,fiica mostenitoare si fratele ei ,au istoricul de rol in regula.Multumesc mult.:(( PS-fiica mostenitoare si fratele sunt cei care au vandut imobilul.....
tudormario, utilizator
multumesc frumos de ajutor:)))))))))M-am descurcat si singura:))))))))))))))