avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Activitate andreidani

Activitate andreidani

Răspuns la discuția drept fara partaj
va multumesc .ptr raspus .Dar am o nelamurire daca eu sunt plecata din tara si chiar nu imi doresc sa fiu fata- fata cu fostul sot,cum pot sa realizez acest partaj
Buna,As dori va rog si eu unrapuns,De curind am terminat divortul .Nu avem copii minori Acum as dori ca din bunurile din casa care le-am facut impreuna cu sotul sa isi ia si sotul sa nu se mai faca partaj.Cum as putea proceda deoarece eu sunt plecata din tara si in casa a ramas sa locuiasca unul dintre copii.Daca el ia din casa ce vrea dupa mai are dreptu sa ceara partaj ca noi nu am avut si casa impreuna e mostenire de la parinti mei
am un baiat de 19 ani a savirsit o infractiune de fur si a fost pedepsit la 6 ani dar nu lipsit de libertate.Urmeaza prezentari la serviciul de probatiune.eu lucrez in strainatate,cu acordul serviciului de probatiune l-am luat la lucru in portugalia i-am facut actele legale ,rezidenta ,drept de lucru ,dar problema este ca nu poate lucra cu contract ca el la 2 luni el trebuie sa se prezinte la probatiune.Sa mearga in Romania face 3 zile dus 3 zile intors si autocarele de aici pleaca de 2 ori pe saptamina si el mai perde timp si in perioada de cind aunge in tara si pina se prezinta la probatiune,Cei de la serviciu deprobatiune cer contract de munca dar in situatia de fata el nu poate avea ca nici un patron nu acccepta atitea apsente .ce pot face in situatia asta ca consiliera lui nu e de acord cu prelungirea perioadei chiar daca baiatul sa prezentat tot timpul a avut servici cu contract de munca ,eu lam luat aici sa nu mai locuiasca singur in tara si sa fie aproape de un parinte ptr un sfat Va rog dati-mi un sfat cum ar fi bine ptr baiat sa pot sa-l tin linga mine si sa nu incalce legea