avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 791 soluții astăzi
Forum Activitate alexcatalin2012

Activitate alexcatalin2012

Răspuns la discuția drept de proprietate
multumesc pentru raspuns ,mai am o intrebare tinand cont de faptul ca tata detine un titlu de proprietate doar pe numele lui imi puteti spune daca acest lucru este legal si cum a fost posibila obtinerea lui si daca are dreptul sa vanda fara acordul meu tinand cont de situatia juridica data,o zi buna
Răspuns la discuția drept de proprietate
buna ziua ,va multumesc pentru raspuns ,as aprecia foarte mult daca ati veni si cu completarea,casa apartinea strabunicilor pe linie materna,o zi buna
Răspuns la discuția drept de proprietate
casa apartinea strabunicilor pe linie materna
buna ziua,vreau sa-mi spuna si mie cineva ce drept am eu in calitate de unic fiu asupra casei si celorlalte bunuri ale familiei in conditiile in care nu s-a facut nicio succesiune ,deci totul a decurs natural dupa decesul strabunicilor in momentul de fata nu mai traieste decat tata ,el are si titlu de proprietate eliberat de primarie doar pe numele lui,mentionez ca in perioada respectiva traia si mama,acum ea nu mai este iar intre mine si tatal meu au aparut tensiuni din motive care sunt induse de cineva din afara familiei.Eu am investit de-a lungul timpului in aceasta proprietate iar in acest moment tatal meu abuzeaza spunandu-mi ca n-am nici un drept aici,va rog sa ma lamuriti ,va multumesc mult