avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Activitate UnuDoiTrei

Activitate UnuDoiTrei

Răspuns la discuția Sex in masina
Nu am primit nimic, nici unul dintre noi.
Răspuns la discuția Sex in masina
Pai nu trebuia sa ma intrebe daca am obiectii sau sa ma lase sa zic daca semnez sau nu ? Au luat ei decizia de capul lor...si nu au nevoie si de martor ?
Discuție Sex in masina
Buna ziua,

Sper in primul rand ca nu am gresit sectiunea.

Am patit sa fiu prins de politia locala ca am facut sex in masina. Totul s-a petrecut pe malul unei ape undeva la miezul noptii.Facusem sex si eram in masina dezbracati. Am vazut ca vine o masina si ne-am imbracat repede. Opreste in fata masinii mele si se da 1 din ei jos ( erau 3 ) si asteapta langa geam. Deschid geamul si nu se prezinta nu nimic, si face, imi dai un buletin ? intreb pentru ce, si zice ca pentru control de rutina. Zic ok, ma dau jos, i-a datele si cere si fetei buletinul. Ea nu il avea, asa ca a dat datele si a verificat-o. Dupa zice ca ne-au prins intretinand relatii sexuale si ca amenda e de la 500 la 1500 RON. Ii intreb ce dovezi au si zic ca vai ca fata avea tricoul invers si ca eu eram descheiat la slitz. Ii zic ca puteam face cu totul altceva si o da ca ei au pe masina camera si ca ne-au filmat ( nu aveau cum sa ne filmeze facand sex pentru ca nu faceam nimic in momentul in care am vazut farurile lor, la cca 100m distanta) si ca daca semnez procesul verbal. Le cer sa-mi arate si mie camera si fac ca e ascunsa ca nus ce..ca nu am cum sa o vad. Mai schimbam cateva vorbe si zic ca o sa primim amenzile prin posta, dar fara sa astepte vreun raspuns ca daca semnam sau nu, sau sa intrebe iar de asa ceva.
Specific ca nu au luat nici un martor sau ceva in prezenta noastra.

Este vreo sansa sa primim acasa amenzile respective odata ce nu am semnat nimic ? Unul din ei scria ceva ( nu am observat pe ce ) deci nu stiu daca au facut vreun proces verbal sau nu...
Deci inca se poate face ceva...Am inteles ca pot depunde o cerere sa fiu audiat separat. Se poate asa ceva ?
Buna ziua,

Am fost citat in calitate de martor, pentru fond - furt calificat si as avea cateva intrebari :

- ce presupune aceasta infatisare ? o sa dau nas in nas cu cei pentru care se deschide dosarul penal ? sau o sa fiu audiat de catre instanta fara acestia in jur ?

- pot face ceva pentru a-mi pastra anonimatul in fata acestora, deoarece nu vreau sa am probleme dupa cu ei, rude a lor etc..

Va rog un sfat pentru ca sunt usor speriat de situatia de fata.

Multumesc anticipat.