avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Activitate today12

Activitate today12

Am fost si am incercat sa ma interesez, ba chiar sa iau legatura cu cei care mi-au luat permisul in acea zi..dar din pacate mi-a fost transmis scurt si la obiiect ca nu am ce vorbii cu ofiterii de politie si daca mi-a fost luat stiu ei exact motivul. Intr-un cuvant mi-a fost refuzat dreptul de a sti ceva. Nu stiu daca a avut cineva de a face cu Pol engleza...dar atunci cand esti roman si mai ai si o problema de rezolvat nu te vad cu ochi bunii...asa ca am renuntat
Din pacate, nu am fost citat sa ma prezint in fata Instantei din Uk si cu atat mai putin in Romania...permisul mi-a fost luat acum 1an si jumatate...de atunci nu stiu nimic. Stiu doar atat ca politia de aici mi-a dat o amenda si mi-a luat permisul, spunandu-mi ca va fi reziliat si ca nu voi mai putea conduce. Multumesc
Buna la toata lumea si la cine ar putea sa imi raspunda. Anul trecut am fost oprit de Politia din Uk si mi-a fost luat Permisul de conducere romanesc, deoarece am foat prins la volanul unei masini de cat.C( specific ca am avut carnet pt cat.B). Nu am fost chemat in Instanta, doar m-i s-a comunicat verbal ca nu voi mai avea permis, pentru ca va fi anulat. Inteebariile sunt: cum pot sti daca mai am carnet?si ce ar trebui sa fac? multumesc cui imi va da un raspuns clar.