avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 876 soluții astăzi
Forum Activitate mariusoctavian

Activitate mariusoctavian

Răspuns la discuția numere rosii expirate
sper sa fie asa ca sincer pe mine m-au cam bagat in sperieti astia pe cuvant ,si mi-e cam teama. astazi am vb.cu politistul care se ocupa de dosarul meu si trebuie sa ma intalnesc cu el sa vb cam ce trebuie sa fac ....o sa revin cu vesti sambata seara si sper sa fie ceva de bine...
Răspuns la discuția numere rosii expirate
Acum cateva zile am primit telefon de la politia orasului meu unde mi-au ridicat permisul si politistul care se ocupa de dosarul meu mi-a spus ca m-au bagat la 2 infractiuni: circularea cu un autovehicul neinmatriculat si circularea cu un autovehicul cu numere false si ca e posibil sa mi se anuleze permisul de conducere dupa care va urma un an de reabilitare si apoi va trebui sa fac scoala de soferi din nou si voi primi ceva de genul 6 luni de inchisoare cu executare . Nu am antecedente penale si nimic penal pana acum ,mie mi se pare prea exagerat ca pentru atat sa ajung sa fac inchisoare si sa mi se anuleze si permisul de conducere din moment ce nu eram un pericol pe drumurile publice ,nu am accidente rutiere si nimic penal. Ma gandesc ca poate asteapta ceva de la mine si incearca sa ma sperie.
Răspuns la discuția numere rosii expirate
sper sa nu para prosteasca intrebarea mea dar nu am avut pana acum probleme sa fiu chemat la tribunal si probleme penale dar ce inseamna 18 indece 1 ?
Răspuns la discuția numere rosii expirate
cat dureaza pana se va pune in miscare actiunea penala ? deja au trecut 2 saptamani in care nimeni nu vrea sa-mi spuna nimic ...... si plus de asta nu inteleg cum faptul ca numerele rosii sunt expirate e acelasi lucru cu circularea cu numere false ,nu are logica falsul inseamna sa pun placute fabricate de mine sau ceva de genul .atat timp cat in baza de date exista acele numere nu sunt false sunt date tot de politie nu sunt facute de mine . nu are logica si nici nu mise pare ceva legal sa incadrezi o chestie de genul asta in falsuri .
Am fost prins circuland cu masina cu numerele rosii expirate ,masina nu este a mea este a mamei mele ,nu am stiut ca sunt expirate .Am fost dus la sectie si m-au pus sa dau o declaratie atat eu cat si prietena mea care era in masina. Nu mi s-a dat decat o dovada cum,ca nu am dreptul sa mai circul cu autovehicule ,fara valabilitate si mi-au oprit permisul .Nu mi s-a dat nimic altceva si cand i-am intrebat ce trebuie sa fac in continuare ,mi s-a spus ca trebuie sa astept.Mentionez ca nu mi s-au oprit numerele si nu am primit nici un fel de proces verbal sau copie dupa declaratie . Au trecut deja 2 saptamani si eu nu stiu ce trebuie sa fac nimeni nu vrea sa-mi spuna nimic.As dorii si eu sa stiu care sunt urmatorii pasi pe care trebuie sa ii fac sa imi redobandesc permisul si sa stiu ce se intampla de acum inainte ! Va multumesc
:(