avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 225 soluții astăzi
Forum Activitate nedea-daniel

Activitate nedea-daniel

Buna ziua,
Detin o firma prin care prestez servicii de marketing (creez campanii, continut si le distribui in mediul online) . Banii pe care ii incasez de la firma pentru care prestez aceste servicii au valoarea diferita in fiecare luna .
Cum pot incadra legal in contract aceasta plata(valoarea contractului) pentru a justifica banii pe care ii incasez .
Multumesc anticipat!
Buna ziua!
Ma aflu in urmatoarea sitiatie: Am un credit de nevoi personale luat cu buletinul din 2007 pe care nu l-am mai platit din 2008 (am platit cam 10 rate) , tot primesc la o anumita perioada de timp plic de la executor judecatoresc pentru executare silita/ nu am nici un bun pe numele meu, dar in 2013 mi-am deschis firma, sunt unic actionar la care sunt si angajat part time 210 roni salariu . La acea perioada din cate m-am interesat nu as fii avut cum sa fiu executat ca persoana juridica (nu sunt la curet cu legile schimbate) . Am primit de curad din nou acele plicuri pentru executare pe persoana fizica si pe firma dar nu am inteles exact (cred ca oprire pe salariul meu) , oricum am oprire pe conturi ca persoana fizica . Nu ar trebuii ca acest credit sa se fii prescis?? As vrea sa ma scot ca angajat de pe firma si doresc sa stiu daca o sa fiu nevoit sa platesc ceva ca persoana juridica pentru acest credit . Ce trebuie sa fac in cazul in care creditul este prescis sa nu mai primesc plicuri cu executari silite si sa nu mai am oprire pe conturile personale?

Multumesc anticipat !
Buna seara!
Sunt in urmatoarea situatie. Am un credit de nevoi personale, persoana fizica, din 2007 nu il mai platesc din 2009, stiu ca mi-au pus oprire pe conturi, de atunci nu mai folosesc nici un cont bancar, nu am bunuri personale, nu mai am job. Doresc sa imi fac un PFA vreau sa stiu daca imi vor fii executate veniturile de pe PFA ,daca imi pot achizitiona o masina fara riscul sa o pierd. Multumesc anticipat