avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1117 soluții astăzi
Forum Activitate alex_alexa

Activitate alex_alexa

Discuție citatie
buna ziuz!am depus la judecatorie o plangere impotriva rezolutiei procurorului impotriva neinceperii urmaririi penale pentru fapta de abandon de familie.am primit citatia unde sunt citata eu si intimatul insa am o nelamurire #-oin citatie scrie asa:" in cazurile prevazute de art 171.alin.2 si 3 cod procedura penala apararea este obligatorie,iar in cazul in care partea nu isi alege un aparator cu care sa se prezinte la termenul fixat,i se va desemna un aparator din oficiu.in vederea exercitarii dreptului la aparare,partea citata poate sa consulte dosarul aflat la arhiva instantei."la cine se refera la mine sau la intimat?va multumesc anticipat pentru raspuns.
Răspuns la discuția termen contestatie
20 de zile lucratoare?
Răspuns la discuția termen contestatie
va multumesc frumos pentru raspuns.va doresc o zi placuta
buna ziua!am depus o contestatie la prim procuror impotriva rezolutiei data de catre procurorul de caz,va rog respectuos sa imi spuneti in cat timp legal de la data depunerii contestatie trebuie sa primesc raspunsul daca aceasta a fost solutionata sau nu.a trecut o luna si jumatate si inca nu am primit raspunsul! va multumesc anticipat.