avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 976 soluții astăzi
Forum Activitate lucian365

Activitate lucian365

corect era sa se faca masuratori la fata locului si sa se stabileasca fiecare ce si cum facea.....
pe dv va scos ca nu ati acordat prioritate de asta va retinut permisul .....va sfatuesc sa consultati un avocat inaintea de a arunca cu bani in stanga si in dreapta...
buna ziua,
o sa incerc sa fiu rapid in a va face cunoscuta problema......
08.04.2012 am avut un accident victime dar care nuau depus plangere..permisul l-am avut retinut dar in tot acest timp am scos dovada...pe data de 29.11.2012, am fost sa prelungesc dovada dar nu mi-a fost prelungita pe motiv ca s-a solutionat cazul..mi sa spus sa fac cerere pentru ami elibera sentinta..am facut iar cu foile date de acolo printre care am citit asa fugitiv ca sriea "Ne inceperea urmaririi penale..." am ajuns la politia rutiera in aceiasi zi ,,,,,
Domnul de la ridicari pemise mi-a spus sa vin luni dupa permis...da nu m-a lamurit daca am voie sa conduc sau nu pana luni data de 03.12.2012...iar eu am condus.....am fost oprit de catre un agent de politie... care a verificat si figuram cu permisul retinut asa ca nuj incotro sa apuc.....#-o . A veti idee ce ar trebui sa fac?