avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Activitate danielamirela

Activitate danielamirela

Răspuns la discuția ALOCATIE EUROPEANA
imi puteti raspunde la ce institutii as putea sa ma adresez si care ar fi pasii de urmat va multumesc

buna ziua .lucrez in italia cu contract de munca legal am doi copii care locuiesc cu tatal lor in romania unul e student iar celalat are 10 ani si este la o scoala speciala de surdo muti din bucuresti il duce la scoala luni si il ia sambata as dori sa stiu daca am dreptul la alocatie europeana cci de aici mi sa raspuns ca copilul ar tebui sa sta cu mine pentru a avea acest drept
Răspuns la discuția reabilitare judiciara
am citit art 86 cp si as vrea sa mentionez ca nu a mai savarsit nici o infractiune ,totusi in 2010 a incercat sa si scoata un cazier judiciar si acolo era scris ca este inscris cu ur date;cond 1 aninch ptr art 87 alin 1 OUG 195/2002, art71-64 lit a b Cp, cu exceptiadr de a alege, cu susp cf art 81-82 Cp, art71 alin5 CP sent penala 420-04.0 2008
Răspuns la discuția reabilitare judiciara
multumesc pentru raspunsuri cu toate ca eu nu prea inteleg termenii nefiind cu studii in domeniu .oricum va multumesc Daniela Petre
Răspuns la discuția reabilitare judiciara
adica la tribunal?
Răspuns la discuția reabilitare judiciara
multumesc pt raspunsuri dar totusi nu inteleg un lucru in acest caz trebuie sa faca cecere de reabilitare? si daca da imi puteti unde ar putea sa se adresesze. la tribunal la arhiva? multumesc
buna. as dori sa aflu si eu cum pot face reabilitarea sotul meu a fost depistat in urma cu 5 ani in timp ce conducea masina sub influenta alcolului si a primit 1 an cu suspendare si 2 de incercare. acum ar dori sa faca reabilitarea deoarece vrea sa plece la munca in afara si i se cere cazierul. va multumesc daca aveti ceva sfaturi sami dati . nu stiu cum as putea proceda