avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1777 soluții astăzi
Forum Activitate dridu

Activitate dridu

Discuție gaze
Buna seara. Am dori sa stiu ce pot face sa contorizez gazele de aragaz la bloc cu 4 etaje. Pe scara o singura proprietara are centrala la apartament din 2001, iar eu i-am cerut acordul - binainteles mi-a spus un pret de 2000 lei. Refuza sa-mi arate factura cu care a facut lucrarea la momentul acela. I-am trimis prin mandat suma de 400 lei si i-a refuzat, a urmat o notificare si pe aceea a refuzat-o. Ce urmeaza sa mai fac in cazul in care ea nu mi-a cerut scris suma ci verbal. Intr-adevar am doi proprietari care au fost de acord sa mearga la usa ei si sa o intrebe ce pret ar dori sa o despagubeasca, suma a fost aceeasi de 2000 lei. Ce pot face? Aceasta situatie am demarat-o din septembrie 2012 iar pana acum nu am reusit nimic. m crezut ca reusesc pe cale amiabila, dar nici un rezultat. Am omis sa va spun ca am fost si la Gaze si mi-a facut un proces-verbal si nici un sprijin, m-a indemnat sa o actionez in judecata - DAR ESTE VORBA DE BANI- si cum romanul o duce fff bine la acest capitol................. ????? Va multumesc.