avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1687 soluții astăzi
Forum Activitate IngN

Activitate IngN

Răspuns la discuția Vechime in munca
O sa continuam discutia dupa sarbatori cand o sa am ca dovada faptul in sine, pana atunci numai bine!
Răspuns la discuția Vechime in munca
D-le Freeelis perioada este 2003-2004, dar nu vad ce legatura are perioada in care am facut armata, adica daca o faceam in 1980 nu se punea?
De ce nu a-ti explicat la ce va referiti fara sa va dau eu perioada, poate sunt si altii interesati.
Răspuns la discuția Vechime in munca
Vad ca discutia e urmarita de cateva persoane asa ca o sa va spun ca armata de aplica la vechimea in munca, deci cu 2 ani vechime si stagiul militar satisfacut persoana se incadreaza la 3 ani vechime deci 5% spor vechime.
Abia am aflat de la personal si dupa sarbatori o sa ma duc cu livretul militar pentru vechime, celor aflati in situatia mea le zic sa se duca cu livretul pentru vechime cu incredere.
Răspuns la discuția Vechime in munca
Sunt inginer auto licentiat, sunt incadrat pe postul de operator flux calitate. De fapt nici acolo nu imi desfasor activitatea, sunt transferat la control final la proiectul L90(loganul nou), fiti mai explicit la ce va refereati cand ati spus sa transforme postul?
Deci sa inteleg ca nu primesc nimic ca am facultate daca nu sunt incadrat pe post, dar la pensie am vreun beneficiu?
Buna seara,lucrez in industria auto de putin timp, am vechime aproape 1 an, salariu aprox 2 000 ron, am 3 intrebari:
- 1. armata se poate considera vechime pentru a beneficia de sporul de vechime la salarizare
- 2. dar facultatea.
- 3. salariatii cu facultate primesc ceva in plus la salarizare fata de ceilaltii fara, dar incadrati pe acelasi post?

Sper sa nu primesc raspunsuri satirice, multumesc anticipat.