avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Activitate tavy000000

Activitate tavy000000

Da aveti dreptate , contractul a fost reziliat cu 6 luni inainte de expirare,deci eu pe ultimile 6 luni i-am plati in numerar iar el nu a platit la finante. Problema e ca abia azi am fost instiintat de la serviciul financiar precum mi se va retine din salar bani (pentru cele 6 luni).Au dreptul sa faca asta?Am obligatia eu ca si chirias sa ma interesez daca proprietarul plateste impozitul pe venit?
Buna ziua, sunt intr-o situatie din acre as vrea sa ma invatati cum sa ies fara a avea de suferit. In urma cu 4 ani am incheiat un contract de inchiriere a unui apartament, in care am locuit pana in 2010. Problema este ca, proprietarul a reziliat contractul ,pentru a se sustrage de la plata taxelor. Eu am aflat de curand despre acest lucru, deoarece contractul este baza legala pentru care imi era acordata o indemnizatie de chirie de la locul de munca. In contract scrie clar ca proprietarul este obligat sa ma anunte cu 30 de zile inainte de a rezilia contractul. Acum, cei de la firma vor sa imi impute suma totala acordata in toti acesti ani. Va rog, nu ezitati sa ma indrumati, multumesc anticipat!