avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 449 soluții astăzi
Forum Activitate luckyvld

Activitate luckyvld

Răspuns la discuția Credit nevoi personale neplatit !
multumesc pentru ajutor!
Răspuns la discuția Credit nevoi personale neplatit !
Acest lucru se poate face la notar ? Si puteti sa imi spuneti mai ce negesita mai pe inteles!
Răspuns la discuția Credit nevoi personale neplatit !
Problema este ca aceasta casa la tara este pe numele tatalui meu inca pentru ca succesiunea nu a fost facuta avand in vedere ca daca as face succesiunea mie mi-ar reveni 1/8 iar restul mamei mele si fratilor ! Eu nu vreau ca partea mea de 1/8 sa fie in pericolul sa imi fie luata de banca ca oricum nu valoreaza mare lucru ! Noi vrem sa facem succesiunea si casa sa fie data legal unui frate caruia sa ii cedam toti ! Cum as putea eu sa ii cedez fratelui meu fara sa mai poata banca lua aceasta parte de 1/8 !

Va multumesc !
Buna ziua !

As vrea si eu daca se poate sa imi dati niste sfaturi !
Am un credit de nevoi personale in valoare de 15000 lei la o banca si de 8 luni nu am platit ratele pentru ca nu mai am un loc de munca, sunt contactat aproape zilnic de diferite firme de recuperari gen KRUK. Eu nu am nimic pe numele meu locuiesc cu parintii problema e ca tatal meu a murit de cateva luni si acum probabil imi revine si mie o parte din locuinta parintilor !
Intrebarea este daca tatal meu a murit si mie mia ramas o parte din casa care este pe numele acestuia si a mamei mele pot cei de la banca sa imi ia partea de casa !
Mentionez ca mostenirea nu a fost dezbatuta mai am inca trei frati si mama mea care mostenesc casa !
Eu m-am gandit sa mergem la notar si sa renunt la partea mea de mostenire credeti ca este nevoie sa fac asta ?

Va multumesc !
Răspuns la discuția cim
In situatie de fata ce ma sfatuiti dvs sa fac care din cele doua posibilitati sa o aplic ?

Va multumesc !
Răspuns la discuția cim
Buna ziua ! Si eu sunt exact in aceeasi situatie care este prezentata mai sus, as dori sa stiu daca exista vreo posibilitate sa imi dau demisia si sa nu fiu nevoit sa stau 20 de zile in preaviz ! Va rog sa ma ajutati !