avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 646 soluții astăzi
Forum Activitate cip204

Activitate cip204

A nu in niciun caz,garantez pentru calitatea produsului pe care il vand.M interesa sa stiu aceasta treaba pentru ca auzisem ca daca produsul este personalizat,banii nu se pot restiui.
In fine,nmultumesc pentru explicatiile acordate si va doresc Sarbatori Fericite!
Buna ziua,

Vand on-line CD/DVD-uri marca proprie ce sunt personalizate pentru fiecare client in parte,chiar daca au acelasi continut.
De la print-ul discului pana la inscriptionare cu nume,prenume al viitorului detinator.
Din cate stiu eu,acest tip de produse nu pot fi returnate fiind personalizate si mai mult pentru ca stiu ca sunt in categoria Software/Film/Muzica etc. si o data deschise nu pot fi revandute catre altcineva deoarece se considera ca informatia poate fi virusata de catre clientul "rauvoitor",etc.
Va rog sa imi spuneti daca este adevarata afirmatia pe care tocmai am facut-o si daca puteti sa imi paste-ati legea cu privire la Returul produselor in termen de 30 de zile pentru ca eu nu am gasit-o nicaieri sau sa imi spuneti unde as putea gasi-o.

Multumesc si astept cu nerabdare raspunsurile dumneavoastra!