avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1059 soluții astăzi
Forum Activitate robi29

Activitate robi29

Răspuns la discuția Autorizatia PFA
multumesc , ati fost de ajutor , am fost la camara de comert si industrie , la ei am fost , era un birou la parter , eu am crezut ca lucreaza cu ei , din cate am citit de la dumneavoastra inseamna ca era vreo firma particulara , dar cu spatiul de la camera de comert , si cei de acolo m-au cam dus in eroare , multumesc , o sa incerc la o alta firma specializata
Răspuns la discuția Autorizatia PFA
am inteles , ramane asa cel mai bine , pe numele mamei , cand am fost la camera de comert si industrie pt acte , mi sa cerut daca sunt proprietar , din pacate nu sunt , DAR pot face actele pe spatiul unde stau ( mi sa cerut ca biroul sa fie pe adresa unde stau) , chiar daca este proprietar mama ? multumesc
Răspuns la discuția Autorizatia PFA
la multi ani , am inteles in legatura cu ANAF ca ma poate gasi , dar ma poate ataca , casa e pe numele mamei , aceea o sa trec pe numele meu , DAR ma poate ataca banca ?
buna ziua , as vrea sa imi fac autorizatie PFA , m-am interesat si mi sa cerut C.F . pt acte , din pacate numai act de vanzare cumparare este la casa . aceea nu e o problema se va putea rezolva in cursul cestui an , dar ce ma doare cel mai mult este ca eu un credit la o banca , nu am mai platit de 1 an , dupa ce imi fac autorizatia ma poate ataca banca ( casa va fi pe numele meu , si contul bancar pe care trebuie sa-l deschid pt PFA ) si daca pot deschide un alt cont pt PFA si binenteles la o alta banca :(:sorry: