avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 916 soluții astăzi
Forum Activitate ady00

Activitate ady00

va multumesc! da ce este posibil sa faca recurs si sa o transforme in executare??
ra estimata: 8:30
Complet: P5
Tip solutie: Condamnare
Solutia pe scurt: Dos....H O T Ã R Ã ª T E În baza art 87 alin 1 din O.U.G nr 195 / 2002 cu aplicarea art 320/1 alin 7 C.pr.pen condamnă inculpatul , , fără antecedente penale, domiciliat în localitatea , la pedeapsa de 1 an şi 3 luni închisoare, pentru săvârşirea infracţiunii de conducere pe drumurile publice a unui autovehicul de către o persoana având în sânge o îmbibaţie alcoolică ce depăşeşte limita legală. În baza art 71 alin 2 C.penal interzice inculpatului drepturile prev. de art 64 lit a teza a II a, b C.penal pe durata prev de art 71 C.penal. În baza art 81 C.penal dispune suspendarea condiţionată a executării pedepsei, fixând un termen de încercare, în baza art 82 C.penal, de 3 ani şi 3 luni În baza art 71 alin 5 C.penal pe durata suspendării condiţionate a executării pedepsei aplicate se suspendă şi executarea pedepsei accesorii. Atrage atenţia inculpatului asupra prevederilor art 83 C.penal. În baza art 191 alin 1 C.pr.pen obligă inculpatul să plătească suma de 500 lei cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de stat, în acestea fiind incluse şi cheltuielile judiciare reprezentând onorariu apărător oficiu, conform art 189 alin 1 C.pr.pen. Cu drept de recurs în 10 zile de la pronunţare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 12.06.2013. Preşedinte,
Document: Hotarâre 1134/2013 12.06.2013
Răspuns la discuția CEC libret de economii
am inteles, in teorie bine ca nu a mai pus bani bunicu si a murit, ca ii punea degeaba !!!! asta e !!!
Răspuns la discuția CEC libret de economii
buna.. astazi am gasit s eu un libret de economii de la cec cu suma depusa de bunicu meu in 1991 de 5887 de lei pe numele meu, am fost la cec si doamna de la ghiseu cand la vazut a zis ca nu mai e valabil ca in 2005 sau sters cele 4 zerouri s nu mai rezult in baza de date, ea nici makar sa verifice, cum e posbl sa zica ca sau sters zerourile , ca trebuiau sa fie ceva lei dupa atatia aniiii!!! astept si eu o parere!! multumesc!!!!