avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 969 soluții astăzi
Forum Activitate sbarbu

Activitate sbarbu

@unmoeglich
Am 2 abonamente de internet la firma RDS , cand a venit un prieten sa-mi configureze un ruter a pus decat 1 abonament pe el. Pana acum 2 luni eu nu stiam ca ruterul merge doar cu un abonament..aasadar am platit 2 abonamente si am folosit decat unul, lucru constatat si de RDS. Insa problema este ca toti oamenii lor sunt inapti si nu imi pot sau nu vor sa-mi spuna de ce nu imi taie un abonament si cand sau cum imi restituie banii platiti aiurea de mine.

Multumesc
nu am spus toata problema . am contract pe doua abonamente dar nu a fost instalat decat unul. eu am aflat din intamplare cand n-a mers netul (sau ceva de genul asta ).au venit de la firma si au sesizat (in scris) ca este instalat decat unul.
de doi ani am platit un abonament la internet care nu a fost instalat. am facut cerere de restituire a contravalorii abonamentului pe doi ani si nu s-a rezolvat nimic,ba mai mult continua sa imi opreasca banii in continuare. am si 3 sesizari facute+contract de reziliere si continua sa imi vina factura cu abonamentul de internet.ce sanse de castig am sa-i dau in judecata?