Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Firma internet - abonament platit pentru un servciu de ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Firma internet - abonament platit pentru un servciu de care nu am beneficiat

de doi ani am platit un abonament la internet care nu a fost instalat. am facut cerere de restituire a contravalorii abonamentului pe doi ani si nu s-a rezolvat nimic,ba mai mult continua sa imi opreasca banii in continuare. am si 3 sesizari facute+contract de reziliere si continua sa imi vina factura cu abonamentul de internet.ce sanse de castig am sa-i dau in judecata?
Sesizati si OPC-ul cu privire la aceste aspecte.
In instanta sunt destul de multe sanse sa va recuperati banii.
Cererile catre furnizorul de servicii internet sunt inregistrate ?
Daca amiabil nu ati solutionat,in baza documentelor mentionate promovati actiune in instanta impotriva operatorului de servicii
pt. @sbarbu:
adica de 2 ani de zile d-voastra platiti un abonament si nu aveti serviciul instalat? Si cine va opreste banii in continuare? De unde vi-i opreste?
Si de ce i-ati platit 2 ani de zile, daca nu va instalasera internetul? E ceva in neregula aici...
nu am spus toata problema . am contract pe doua abonamente dar nu a fost instalat decat unul. eu am aflat din intamplare cand n-a mers netul (sau ceva de genul asta ).au venit de la firma si au sesizat (in scris) ca este instalat decat unul.
Sesizati OPC-ul solicitand printre altele restituirea contravalorii serviciilor neefectuate.