avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 940 soluții astăzi
Forum Activitate cristinel56

Activitate cristinel56

Toata procedura asta cat dureaza?
Nu era obligatia executorului din dosarul respectiv sa rezolve si aceasta problema?
La licitatie au fost prezente persoane desemnate de banca, executorul si eu, procesul verbal de adjudecare a fost semnat de partile prezente la momentul licitatiei si in acest moment sunt pus in situatia fie sa iau legatura cu debitorul si sa-i dau ceva bani pt cheie(ca asta vrea), fie merg pe procedura de care ziceati dumneavoastra, care presupune oricum ceva cost cred....
Am luat un apartament prin licitatie imobiliara, am obtinut actul de adjudecare dupa 15 zile de la data livrarii banilor in contul executorului,am inscris titlul de proprietate in cartea funciara, dar vechiul proprietar nu vrea de buna voie sa imi dea cheia de la apartament, iar executorul imi zice ca nu pot intra pur si simplu in locuinta spargand yala, pentru ca e posibil, ca in viitor, proprietarul sa spuna ca a avut ceva bunuri in apartament si ma poate purta prin tribunale ...mentionez ca proprietarul nu mai locuieste in acel apartament din 2011 si apartamentul este gol si deconectat de la utilitati de cel putin un an....in aceste conditii la cine sa ma adresez ca sa pot intra in apartament?.......ce anume sa fac pentru ca in viitor sa nu am probleme? .......si poate proprietarul vechi sa faca asa ceva?...
Din cate stiu executorul nu a trimis nici o instiintare catre vechiul proprietar ca apartamentul s-a vandut....