avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Activitate georgel12

Activitate georgel12

Discuție Despagubiri
buna ziua...am fost victima intr-un accident rutier,cu 5 zile de ingrijiri medicale,firma de asigurari mi-a spus sa ma gandesc la o suma anume pe care sa o cer...ma gandesc ca orice firma de asigurari are un anumit grafic dupa care face aceste despagubiri,....as vrea sa stiu care ar putea fi suma pe care o pot cere ca despagubire...va multumesc...
Discuție accident rutier
buna ziua...daca am primit raspunsul la obiectiunile facute la raportul de expertiza,expertul mentinundu-si in mare parte cele scrise in raport,care sunt pasii ce trebuie sa-i urmez??e posibil ca o scuza a neconvocarii partilor la intocmirea expertizei la fata locului, sa fie frica de a fi agresat????

Răspuns la discuția accident rutier
buna ziua...daca am primit raspunsul la obiectiunile facute la raportul de expertiza,expertul mentinundu-si in mare parte cele scrise in raport,care sunt pasii ce trebuie sa-i urmez??e posibil ca o scuza a neconvocarii partilor la intocmirea expertizei la fata locului, sa fie frica de a fi agresat????
Răspuns la discuția accident rutier
buna ziua..........pt obiectiunile facute la un raport de expertiza,exista vreun termen de primire a raspunsului?
Răspuns la discuția accident rutier
martorii,au fost implicati direct,au fost in autoturism......cine spun ca martorii pot fi subiectivi,atata timp cat nici nu cunoastem??......daca martorii sunt subiectivi,de ce sunt audiati.??.....daca martori sunt subiectivi,atunci expertul care este platit de o parte, cum este??.......daca martori sunt sau nu subiectivi,trebuie demonstrat,atunci ar ramane decizia in mana unui singur om.....ce ar sta la baza,chiar tehnico-stiintifica,fara declaratiile martorilor,ca un autotrurism este sau nu stationat??
Răspuns la discuția accident rutier
buna seara......daca un expert judiciar este solicitat de catre politie,este podibil sa fie platit de o singura parte??mai poate acel expert sa fie obiectiv??daca in dosar exista 3 marori,dosarul facut corect,poate un expert sa intoarca situatia ce reiese din dosar??
Răspuns la discuția accident rutier
activare a contului.......nu pot folosi cont in sensul adevarat.......dv,puteti trimite,spre exemplu,mesaje private,eu nu........discutia poate fi urmarita de oricine,pt asta este expusa aici........
Răspuns la discuția accident rutier
buna seara....de ce nu primesc email de activare??
Răspuns la discuția accident rutier
Buna seara,am inteles faptul ca trebuie sa iau legatura cu un expert,vreau sa mai stiu daca conform art 275 cpp,pot face plangere impotriva raportului de expertiza??
Răspuns la discuția accident rutier
BUNA SEARA,DACA ACEST RAPORT DE CONSTATARE AL POLITIEI TREBUIE FACUT DUPA EXPERTIZA,NU EXISTA,INSPECTORUL M-A PUS SA SEMNEZ DOAR CA AM PRIMIT UN EXEMPLAR DIN RAPORTUL DE EXPERTIZASI CA IN TERMEN DE 10 ZILE VOI FACE PUTEA FACE OBIECTIUNI!